Laima
  • LV
  • RU
  • EE
  • EN
  • Sk
  • LT
Kuidas valmivad Selga küpsised
Kuidas valmivad Selga küpsised
Kuidas valmivad Selga küpsised
Kuidas valmivad Selga küpsised
<>

Esimene ja kõige olulisema samm küpsiste tootmisel on küpsisetaigna valmistamine. Suures taignapotis segatakse omavahel vaid kõige kvaliteetsemad Läti jahu, suhkur, vürtsid ja teised koostisosad, mis annavad Selga küpsistele selle erilise ja aromaatse maitse.  

Peale 20 minutit kestvat täpset segamist on küpsisetainas valmis. 

Cepumu mīklas sagatavošana  Cepumu mīklas jaukšana

Selga küpsistele omase kuju ja pealispinna saavutamiseks, suunatakse valminud tainas läbi vormimismasinate rootorite, mis 1,5m laiusel lindil rullivad ja pigistavad taigna esmase vormi saanud Selga küpsisteks. 

 

Selga cepumu sagatavītes  Selgas cepumu sagatavītes

Peale seda kui tainas on vormitud tuttavasse neljanurksesse kujusse, on küpsised küpsetamiseks valmis. Küpsetamine leiab aset spetsiaalses 24 meetri pikkuses ahjus. Vajalik 270°C saavutatakse leekpõletite ja kuuma õhu liikumise abil. Küpsetamine kestab kuni 4 minutit ning selle aja jooksul saavad küpsised aromaatsejs ja saavutavad oma kuldpruuni värvuse. 

 Selgas cepums svaigs un gards

Peale küpsetamis lastakse küpsistel umbes neli minutit jahtuda spetsiaalsetes tunnelites. Kui küpsiste temperatuur langeb alla 40°C, on küpsised pakendamiseks valmis. 

Vertikaalselt ülestõstetuna ja paigutatuna lõpmatutesse ridadessem suunatakse küpsised pakendamissüsteemi, mis pakib ühes minutis umbes  126 pakki Selga küpsiseid!

Selgas cepumi dodas uz dzesēšanu Selgas cepumi dodas uz fasēšanu 

Pakitud Selga küpsised on valmis, tuues Sulle magusaid hetki igasse päeva!